V soboto, 20. maja, smo obeležili svetovni dan čebel, ki ga je na pobudo Čebelarske zveze Slovenije leta 2017 razglasila Organizacija združenih narodov. Na pomen čebel za naravo in človeka so pod mentorstvom Mete Jurca Sinkovič in Urha Grobljarja v preteklem tednu opozorili tudi dijaki naše šole.

Dijaki so spoznavali pomen čebel in drugih opraševalcev pri zagotavljanju hrane in prehranske varnosti, trajnostnem kmetijstvu, biotski raznovrstnosti, blaženju podnebnih sprememb in ohranjanju okolja. Dijaki so v skupinah, s timskim delom, izdelovali origami cvetlice in čebele ter z njimi okrasili šolsko avlo ter se pogovarjali o načinih obveščanja in komuniciranja ter aktivnem sodelovanju v družbi.